picture picture picture
picture Úvod  |  O obci  |  Obecní úřad  |  Úřední deska  |  Aktuality  |  Instituce a firmy  |  Svazky a sdružení  |  Galerie  |  3D model Morávky  |    ico Přihlásit picture
 
 
Aktuality
 
Burza dětského zboží - Pražmo (vydáno: 11.10.2016)  
 

 
 
    soubor     - Plakát
 
 

 
 
80 let chaty na Kotaři (vydáno: 07.10.2016)  
 

KČT oblast Moravskoslezská - sekce historie, Obecní úřad Morávka a nájemce chaty na Kotaři zvou turisty a příznivce turistiky všeho věku na oslavu jubilea 80 let chaty na Kotaři.

Více v příloze.
 
 
 
    soubor     - Pozvánka
 
 

 
 
Keramický kroužek pro dospělé (ZŠ Morávka) (vydáno: 31.08.2016)  
 

 
 
    soubor     - Informace
 
 

 
 
Třicet šest tras největšího cykloportálu v Beskydech má délku 1627,6 km (vydáno: 31.08.2016)  
 

Od poloviny prázdnin se mohou cyklisté na horských kolech, kteří se vypraví do Beskyd, nechat inspirovat nově upgradovaným cykloportálem, jenž představuje 36 tras o celkové délce 1627,6 km. Nejkratší z nich má 10,1 km, nejdelší hřebenovka je dlouhá 94 km. Všechny cyklotrasy lze stáhnout do GPS navigace.

Cyklotrasy jsou na portálu www.beskydynakole.com / www.mtbbeskydy.cz, který je společným dílem Destinačního managementu turistické oblasti Těšínské Slezsko a Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko, zpracovány do nejmenších detailů.

Zdroj: Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko
 
 
 
    soubor     - Tisková zpráva
 
 

 
 
Informace k předcházení lesních požárů a požárů na polích (vydáno: 18.07.2016)  
 

 
 
    soubor     - Požáry na polích
 
    soubor     - Lesní požáry
 
 

 
 
Oznámení o nálezu mobilního telefonu (vydáno: 12.07.2016)  
 

Dne 11. 7. 2016 byl na krajské komunikaci u kempu Pod kaštany nalezen mobilní telefon. Mobil je k vyzvednutí na OÚ Morávka.
 
 

 
 
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek vydalo výroční známku k 750. výročí založení Frýdku-Místku (vydáno: 30.05.2016)  
 

Sběratelé turistických známek by měli v dohledné době navštívit pobočky Beskydského informačního centra, aby získali do své sbírky další výroční turistickou známku, která je věnována 750. výročí od první písemné zmínky o Frýdku-Místku.

Již v roce 1267 se objevily první zmínky o předchůdci města Místku, osadě Friedeberg. Ta je uvedena v závěti olomouckého biskupa Bruna ze Schauenburgu. Počátky Místku jsou úzce spojeny s existencí opevnění na Štandlu, kde byla umístěna menší vojenská posádka, která zabezpečovala zemskou hranici.

Dřevěnému kolečku tak dominuje znak města Frýdku-Místku a jedna ze symbolik města – bazilika minor Navštívení Panny Marie, která je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Sběratelský artefakt je k dostání za 30 korun na pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n. O. a Ostravici.

Kromě této výroční známky lze v Beskydském informačním centru ve Frýdku a Místku získat s frýdeckomísteckou tématikou také tyto turistické známky – město Frýdek-Místek, bazilika minor Navštívení Panny Marie, rozhledna Panorama a kaplička v Hájku.

Zdroj: Beskydské informační centrum, p. o.
 
 

 
 
Zpravodaj Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje (vydáno: 25.05.2016)  
 

 
 
    soubor     - Zpravodaj 2/2016
 
 

 
 
 
    stránky: ( 1 23 4 )

 
picture picture picture